poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Sezon na motyle

 Takie małe, a takie ładne, prawda? Kiedy zaczyna się robić ciepło i zielono, od razu się nimi zachwycam. A jako że od roku mam szczęście mieszkać na wsi, możliwości do wszelkich zachwytów czekają na mnie ogromne. Coś jednak jest w tej wiośnie, że co roku przeżywa się ją, jakby się było małym dzieckiem. I nawet motyle cieszą. A może przede wszystkim motyle. I pąki na młodych drzewkach (jesienią z drżeniem serca jako że ogrodnicy z nas, delikatnie mówiąc, początkujący, posadziliśmy 20 drzewek owocowych i liściastych i przyjęły się wszystkie! Wszystkie! Czy to nie jest szczęśliwa ręka:)?). I żółte mlecze w trawie. I zawilce w lesie. I wiewiórka, która dzisiaj o 6 rano zaglądała nam przez okno do sypialni. Aby podtrzymać wiosenny nastrój, znalazłam sporo motylich inspiracji. A żeby zejść nieco na ziemię, muszę dodać, że mój kot też uwielbia wiosnę i motyle. Chrupie je jak herbatniki.

Na początek zjawiskowe motyle meble od KARE Design. Można je kupić w CzerwonejMaszynie, www.czerwonamaszyna.pl. I w KareStyle, www.karestyle.pl.

Urocza ławeczka Mariposa od Zanotty. Do kupienia w Galerii Wnętrza, www.galeria-wnetrza.pl.


 I kolejna garść motylich mebli ogrodowych. Wszystkie pochodzą ze strony www.butterflybench.com. Ładne, prawda? Tak gwoli ścisłości, to na jednym są ważki, a nie motyle, ale tak mi się spodobała, że musiałam ją tu wrzucić.

Motyla kolekcja mozaik marki Sicis, www.sicis.com. Swego czasu Sicis stworzyło też piękną kolekcję mebli zdobionych mozaikami. Także i tam zagościły ulotne motyle wzory, www.sicis.com.Tapeta od JVD, www.jvd.pl.Zegar Butterfly zaprojektowany przez Susanne Philippson dla marki Diamantini&Domeniconi, www.diamantinidomeniconi.it.


I jeszcze jeden z oferty KARE Design. Dostępny  np. w CzerwonejMaszynie.pl, www.czerwonamaszyna.pl.Urocza porcelana Franz trochę w stylu fantasy. Jeśli ktoś lubi taką stylistykę (a ja lubię bardzo) więcej równie fantazyjnej porcelany znajdzie na stronie marki www.franzcollection.com. A tutaj są namiary na sklep stacjonarny w Polsce. Sporo jest jej też online w sklepach internetowych.
Żyrandol Butterfly Ball od Difusse Studio, www.diffuse.co.uk.Fototapeta papierowa projektu Philippe Devane. Można ją kupić np. tu.


I trochę motylich naklejek ściennych z oferty Artofwall, www.artofwall.com.pl.
Jeśli macie jakieś własne propozycje na motyle we wnętrzach, bardzo proszę o linki w komentarzach? Może zbierze się z tego fajna motyla kolekcja do Dobrze Mieszkaj?

1 komentarz:

  1. witaj a skoro u ciebie o motylach dzisiaj jak że cudnych zresztą , i o wsi to zapraszam na moje candy :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń