wtorek, 21 stycznia 2014

Tadaaa, czyli start nowej odsłony Dobrzemieszkaj.pl i reaktywacja bloga po pewnej przerwie:)


I stało się, po wielu tygodniach pracy światło dzienne ujrzała nowa odsłona naszego serwisu www.dobrzemieszkaj.pl, nowa redakcja i w ogóle samo nowe:) A tym samym nasz blog, który ostatnio, nie da się ukryć, odpoczywał, wraca do świata żywych z wielką, mam nadzieję, częstotliwością. Nazbierało się mnóstwo pięknych wnętrz do pokazywania, rzeczy do podziwiania i pośmiania się.

Ale najpierw chciałabym Wam przedstawić nasze nowe dziecko czyli Dobrzemieszkaj.pl - zapraszam do lektury i refleksji, tudzież uwag:) Z tej okazji chciałabym także przedstawić nas czyli sześcioosobową redakcję, która od grudnia pracuje nad projektem Dobrze Mieszkaj, czyli portalem oraz wydaniami drukowanymi i naszą akcją edukacyjną Akademia Dobrze Mieszkaj. Oto my:)


W składzie:
Ewa Kozioł, sekretarz redakcji:
Czasem piszę, czasem redaguję, a czasem robię jedno i drugie jednocześnie. Od wielu lat nieprzerwanie jestem związana ze słowem pisanym. I od lat nieprzerwanie fascynuje mnie dobra architektura, ciekawe wzornictwo i piękne wnętrza. Nigdy nie mam dość. W serwisie Dobrzemieszkaj.pl zajmuję się tematyką kuchni i jadalni. Jako redakcyjna stylistka dbam również o to, aby oglądane przez Państwa wnętrza pięknie się prezentowały w czasie wykonywanych przez nas sesji zdjęciowych. Przygotowuję i organizuję plan zdjęciowy, dbam o każdy jego element – nawet tak, zdawałoby się niepozorny, jak filiżanka z kawą czy kwiatek w wazonie potrafi sprawić, że wnętrze stanie się piękniejsze.Justyna Majkowska, dziennikarz i architekt wnętrz:
Praktyka w zawodzie architekta wnętrz pomaga mi w rzeczowym spojrzeniu na tematykę, której poświęcę się na naszym portalu. To działy dotyczące łazienek i wszystkiego, co związane jest z otoczeniem domu. Staram się pokazać najciekawsze realizacje, nowinki techniczne i designerskie oraz zamieszczać porady, które pomogą Wam w urządzaniu własnej przestrzeni mieszkalnej. Bo otoczenie, w którym żyjemy, jest odzwierciedleniem umysłu, samopoczucia, stylu życia. Dlatego w moim domu jest miejsce na pianino, sztalugę, książki i od niedawna gromadzony sprzęt wędkarski. W portfelu mam zawsze kartę klubu fitness, a piękną pogodę wykorzystuję na długie spacery z czworonogami. Bo natura, to miejsce, w którym czuję się najlepiej.


Ula Grynczel-Aronowicz, dziennikarz:
W redakcji serwisu Dobrzemieszkaj.pl zajmuję się działami Pokój Dziecięcy oraz Domowe Biuro. Może to dwa odległe światy, ale pod jednym dachem nawet takie przeciwieństwa się uzupełniają. Jak każda zodiakalna Panna bardzo lubię ład i porządek. Jakie powinno więc być biuro w domu? Cóż, musi sprzyjać atmosferze pracy, ale jednocześnie powinno mieć niepowtarzalny charakter. Jako świeżo upieczona mama ślicznej Mai, interesuję się wszystkim, co wiąże się z bobasami. Wyszukuję nowości i wskazuję inspiracje, które zaciekawią rodziców i nie tylko.


Ela Ławreniuk, dziennikarz i architekt wnętrz:
W serwisie Dobrzemieszkaj.pl zajmuję się tematyką sypialni. Chciałabym, aby informacje tu zawarte były pomocne w aranżacji i urządzaniu ich wnętrz, które – często niedocenione – odpowiadają przecież za nasz odpoczynek i dobre samopoczucie. Staram się przedstawiać ciekawe projekty, praktyczne rozwiązania, najmodniejsze trendy. Prywatnie: ukończyłam studia magisterskie na kierunku architektura wnętrz na Politechnice Białostockiej. Szeroko pojęta architektura wnętrz jest moja wielką pasją i stała się sposobem na życie. Jestem miłośniczką rzeczy dobrze zaprojektowanych, prostych i funkcjonalnych.


Rafał Konopka, admin:
Z portalem Dobrzemieszkaj.pl jestem związany od 2007 roku. Cenię sobie nowoczesne, otwarte i przestrzenne wnętrza, oddające charakter i zainteresowania właściciela. Funkcjonalność, dbałość o detal oraz ciekawe rozwiązania to dla mnie istotne cechy w aranżacji wnętrz. Poza godzinami pracy realizuję się jako gitarzysta, twórca i lider projektu Ocean of Noise. W 2013 roku wydałem swój debiutancki album. Jestem stałym bywalcem festiwali, koncertów, ciągle poszukującym nowych inspirujących dźwięków i rozwiązań. Systematycznie kolekcjonuję płyty winylowe i cd. Gdy nie gram, lubię odkrywać nowe smaki w kuchni, urozmaicać jadłospis coraz to nowymi potrawami. Uwielbiam też koty.


Oraz niżej podpisana:)
Choć z wykształcenia jestem socjologiem i historykiem, od prawie dziewięciu lat jako dziennikarz zajmuję się szeroko rozumianym wyposażeniem wnętrz. Lubię wnętrza nowoczesne i pełne kolorów, a w swojej pracy najbardziej cenię utalentowanych ludzi z pasją i poczuciem humoru. Cieszę się, że w mojej redakcji udało mi się właśnie taki zespół zebrać. Prywatnie kocham książki, zwłaszcza literaturę fantastyczną – z wiedzy o hobbitach, elfach i krasnoludach mogłabym pewnie pisać doktorat. Oprócz kierowania projektem Dobrze Mieszkaj i Dobrzemieszkaj.pl realizuję się, pisząc bloga o wnętrzach, a przede wszystkim – zajmując się małym, czteroletnim hobbiciątkiem, które codziennie czeka na mnie w moim prywatnym Shire.


Tyle tytułem wstępu do Nowego Roku i zmian. Jutro wracam do normalnego życia blogowego i to wracam Hobbitem, a co:)

2 komentarze: