środa, 12 października 2011

Mieszkać w domku hobbita

Muszę, po prostu muszę podzielić się tym znaleziskiem. Dom jak z bajki. Albo może jak z "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena, mojej ukochanej książki wszechczasów. Zjawiskowy i jedyny w swoim rodzaju. Tak naprawdę to nie dom mieszkalny, a hotel. Nazywa się Magic Mountain Lodge i znajduje w Patagonii. Mieszkańcy dostają się doń po moście linowym, a dodatkową atrakcją jest fakt, że codziennie z dachu spada ogromna kaskada wody nawadniająca roślinki. Podobno główni klienci to ekoturyści poszukujący mocnych wrażeń w spotkaniach z lokalnymi pumami lub podziwiający miejscowe wodospady... Jak dla mnie sam hotel też świetnie się nadaje do podziwiania.
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.inhabitat.com. Można je zobaczyć tutaj.

A propos "Władcy Pierścieni" - z zapałem śledzę prace nad ekranizacją "Hobbita". Dla chętnych - sporo informacji na hobbickim profilu na Facebooku - http://www.facebook.com/#!/TheHobbitMovie.
I już nie a propos - na naszym portalu Dobrzemieszkaj.pl znaleźć można bardzo fajny wywiad z autorką bloga "Z potrzeby Piękna". Zobaczcie, co miała do powiedzenia, bo naprawdę warto:) Link do wywiadu jest tutaj.  Dzisiaj pojechał też do druku kolejny numer papierowego wydania Dobrze Mieszkaj - niedługo wrócę z kolejnymi wieściami w związku z tym:)

4 komentarze:

 1. Niesamowity, po prostu słów mi brakuje, żeby wyrazić zachwyt.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, niesamowite i kropka !!! Rozumiem Twój entuzjazm i podzielam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. O!!! zamieszkała bym tam od razu!! Też uwielbiam Tolkiena i kocham tę klimaty!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomyślałam dokładnie tak samo: niesamowity! Jak przeniesiony z innego świata! Wspaniały!
  Ninka.

  OdpowiedzUsuń