poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Ładnie, ładniej, Sicis

Są takie rzeczy, na które po prostu chce się patrzeć. Nieważne czy chcielibyśmy to mieć w domu i czy w ogóle nas na to stać. Takie rzeczy produkuje włoska marka Sicis. Znana głównie z pięknej, ekskluzywnej mozaiki, do łazienek, ale nie tylko. Drogiej, ale na pewno wartej swojej ceny. Ale to, co mnie najbardziej zachwyca i co pokażę najpierw, to nie mozaika, a meble z kolekcji Sicis Next Chapter. Ale za to jakie meble! Patrzcie i podziwiajcie. Od razu uprzedzam - nie są tanie, o nie. Pojedynczy mebel to wydatek rzędu ok. 40 tys. zł. Ale rzadko zdarza mi się widzieć coś tak ładnego.


Wracając do mozaiki Sicis. Poniżej sporo zdjęć, tak żeby najbardziej oddać jej urodę.
Najpierw kolekcja Flower Power. Wyobrażacie sobie całą ścianą od góry do dołu w takiej mozaice?Następna kolekcja mozaiki nosi nazwę Orientale.
I kolekcja PixAll.


Ładne, prawda? Dzisiaj mam dostać porcję nowych mebli prosto z targów w Mediolanie i wrzucę je tu niedługo. Wszystkie zdjęcia są własnością producenta, marki Sicis, www.sicis.it.

7 komentarzy:

 1. Mozaiki bardziej mi się podobają, są jak witraże, obrazy na ścianie, genialne. Meble trochę przypominają eksponaty, piękne i tylko piękne

  OdpowiedzUsuń
 2. niezwykłe, aż trudno od nich odejść :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wykonuję dekory z mozaiki szklanej SICIS, ale nie kopie oryginalnych wzorów SICIS (z zalewem których mamy ostatnio do czynienia), wyłącznie projekty własne lub klienta. Aby nie nadużywać uprzejmości blogu, który jak mam nadzieję popromuje rzemiosło artystyczne krajowe, zainteresowane osoby proszę o kontakt na mosaico.aem@gmail.com Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Walorem SICIS jest to, że miało olbrzymie środki na rozpromowanie mozaiki jako elementu dekoracji wnętrz i to im się chwali. Niektóre ich projekty są rzeczywiście ładne, ale uroku odbiera im fakt ich powszechności. My również często podpieramy się szkłami SICIS bo jest bardzo przyzwoite, ale w swoich obrazach wykazujemy trochę więcej inwencji twórczej. W celach porównawczych zapraszam na stronę naszej pracowni /mmozaiki.pl/ i również mam nadzieję, iż właściciele Bloga (zresztą bardzo godziwego :)) nie zastrzelą mnie za promocję polskiej pracowni ;).

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli potrzebujesz mieszkania to zdecydowanie najlepsze są na lokum-deweloper.pl - chociażby tutaj: wrocław mieszkania deweloper - moim zdaniem warto jest sobie zerknąć na tą stronę - znajdziecie tam setki fajnych ofert, polecam!

  OdpowiedzUsuń