czwartek, 15 sierpnia 2013

Dywany do marzenia czyli o pomyśle rodem z Katalonii


Nanimarquina to hiszpańska (a dokładnie pochodząca z Barcelony) firma, która produkuje dywany. Ale  jakie! To dywany-cuda, obok których trudno przejść obojętnie. Dywany-dzieła sztuki, użytkowej, ale przecież sztuki, o czym często zapominają różnej maści "producenci dizajnu". Dywany prawie jak z opowieści Szeherezady. No i sesje zdjęciowe swoich "wyrobów" też robią piękne.
A my zaczęliśmy domowy Armaggeddon czyli remont. Miał być jeden pokój, wyszło całe pięterko:) Czyli jak zwykle. Podeszliśmy do tego, jak to u nas, niefrasobliwie - nawet nie zrobiliśmy porządnego rozpracowania kosztów, licząc, że jakoś będzie. No pewnie będzie. Dwa razy drożej i dwa razy dłużej. Na razie pocieszam się tym, że znalazłam płytki do łazienki i żyrandol do pokoju. Czterdziestoletni dom to spore wyzwanie, zwłaszcza że od góry do dołu pokryty jest boazerią:) Na razie stanęło na tym, że malujemy ją na biało. I mam w związku z tym pytanie - czym ją malować? Emalią akrylową do drewna? Farbą akrylową do drewna? I czym one się różnią? Ktoś pomoże? Pomocy! Zrywać na razie nie zrywamy, bo to grubsza sprawa. Dom, który ma więcej lat niż ja to, można powiedzieć, niekończąca się opowieść. Jak to ładnie powiedział mój mąż - jak zaczniesz rwać, to nie wiesz, gdzie przestać:) Wszystko stare, krzywe i przez pijanych majstrów robione. Więc na razie próbujemy tę boazerię (czy jak się u nas na wsi mówi - baozerię:) ocalić. Pozdrowienia z placu budowy!

2 komentarze:

  1. Udanego remontu!A dywany zachwycające:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Te frędzelkowate, kudłate, jak trawa czy spadłe liście od razu budzą we mnie masochistyczne skłonności. Och, mieć taki, będzie się w nim gromadził kurz, chrupki, okruchy, włosy, sierść, nigdy tego nie odkurzę, chłopcy napewno rzucą na to kanapkę z nutellą, albo siądą z popcornem, taak, mieć taki dywan!
    To są zdecydowanie dywany do patrzenia, albo dywany dla pedantycznych singli BEZ psa, kota...
    Zdecydowanie naj naj dla mnie w tej kolekcji to ten z motywem norweskiego swetra :)

    OdpowiedzUsuń